Jak facet powinien się nosić?

Zbliża się lato, przez co nie tylko kobiety chcą wyjść i wyglądać modnie oraz wygodnie. Zarówno mężczyźni mogą być eleganccy oraz przykuwać wzrok.

Natomiast jakie są bardzo ważne reguły, aby w lecie mężczyzna czuł komfort i wygodę?

Warto na wstępie zacząć od podstaw, to znaczy od materiału. Główną cecha ubrań letnich jest przewiewność i lekkość, dzięki czemu skóra będzie oddychać. Trzeba koniecznie zwrócić uwagę na to, aby były z naturalnych tkanin. Być może i są droższe, natomiast przetrwają o wiele dłużej niż ubrania ze sztucznych materiałów. Powinno się patrzeć na metkę i odczytać, czy dany materiał to 100% bawełna, 100% len czy 100% jedwab. Jeśli zdarzy się sytuacja, gdy ubrania są z włókien mieszanych, warto szukać z przewagą tych naturalnych. Oddychająca tkanina to główny cel udanych zakupów. Trzeba też zwrócić uwagę na kolor i barwę. Przez okres letni powinno się stawiać na jasność. Warto wybrać beż, błękit, szarość zestawiając je z bielą. Idealnie prezentują się granaty i czerwienie (jednak nie muszą być one podstawowe). Całość outfitu można ożywić kolorowymi dodatkami (okulary). Jakie modne ubrania męskie głównie letnie powinny się znaleźć w szafie? Przede wszystkim krótkie, jasne, eleganckie spodenki z oddychającej bawełny. Długość najlepiej przed kolano. Następnie długie spodnie w jasnym kolorze z naturalnej bawełny lub lnu. Rada: warto podwijać nogawki! Kolejną rzeczą koszula sportowa z podwijanymi rękawami. Zakłada się do niej spodnie długie jak i krótsze. Na chłodne dni można dobrać marynarkę, stonowaną bluzę lub kurtkę jeansową. Gwiazdą programu jest oczywiście koszulka polo. Naturalny, przepuszczający powietrze materiał. Jej zaletą jest to, że subtelnie podkreśla mięśnie ramion. Warto też zakupić marynarkę/sweter. Taką marynarkę czy sweter zakłada się do każdej z wymienionych wyżej rzeczy i bez dużego nakładu wygląda się świetnie. Marynarka może być bez podszewki, w stylu sportowym. Sweter rozpinany lub w całości.

Modne ubrania męskie

Natomiast, jeśli chce się być bardziej skłonnym do stylu streetwear, można nakreślić wyżej wymienione ubrania bardziej w styl sportowy. Jak sama nazwa wskazuje, wybiegiem dla stylu ulicznego jest miasto. Może się korzystać z niego na co dzień, jako rozszerzenie prostych stylizacji. Idealnie sprawdza się tam, gdzie nie ma narzuconego stylu ubierania się. Jednakże warto zrezygnować z bardzo odważnych ubrań. Nie zaleca się streetwearowych ubrań do pracy, chyba, że pracuje się w miejscu, gdzie luźne ubrania są zalecane i nie przeszkadzają w trybie pracy. Z kontrowersyjnych bądź dużych napisów na koszulkach warto też zrezygnować w takich miejscach jak uczelnia, urzędy lub innych w miejscach, czy tego chcemy, czy nie – trzeba bazować na stworzonym wizerunku. Jest on idealny dla luzaków i mężczyzn, którzy niekoniecznie lubią garnitury czy biznesowy styl. W streetwearze najważniejsza jest autentyczność. Oddaje w 100% charakter i podejście do życia. Główną jego zaletą jest to, że zawsze się w nim dobrze wygląda, niezależnie od wieku.

Redakcja ciuchy-wyprzedaz.pl