Ciuchy z lumpeksu – czy warto?

By dobrze i stylowo wyglądać, nie trzeba wydawać fortuny. Galerie handlowe przygotowują co roku posezonowe wyprzedaże, na których upolować możemy ciuchy tańsze nawet o połowę. Niestety długie kolejki do przymierzalni i niejednokrotnie uszkodzony towar mogą zniechęcić do zakupów. Poza tym każdy z nas chce wyglądać wyjątkowo i oryginalnie. Kupując w sieciówkach musimy liczyć się z tym, że w tej samej bluzce zobaczymy koleżankę z pracy, obcą osobę na mieście, a nawet przechodnia w innym kraju- sieciówki szyją na skalę światową, tę samą rzecz znajdziemy w wielu krajach. By nasz styl był niepowtarzalny, warto udać się do second-handów.

Ciuchy z lumpeksu

Ciuchy z lumpeksu przestały kojarzyć się z niewyprasowanymi ubraniami słabej jakości. To żaden wstyd kupować używane ubrania, a wręcz przeciwnie- ekolodzy polecają zakup ciuchów z drugiej ręki, bo do produkcji jednej koszulki zużywa się mnóstwo wody. Wybierając więc ciuchy z lumpeksu dbamy nie tylko o swój outfit, ale także w jakiś sposób chronimy środowisko. Niegdyś samo wejście do takiego sklepu budziło uczucie zażenowania, a na policzkach wyskakiwały rumieńce. Obecnie nawet gwiazdy chwalą się swoimi zdobyczami, które znalazły w lumpeksach. W second-handach możemy znaleźć prawdziwe perełki i to od najlepszych światowych marek. Trzeba tylko wiedzieć gdzie szukać. Zanim udamy się na zakupy, poszukajmy sprawdzonych adresów w internecie. Mnóstwo influencerek i youtuberek poleca swoje ulubione second-handy, zdradza triki i techniki efektywnego szukania.

Jak szukać w lumpeksie?

W lumpeksie możemy spotkać ubrania w koszach i na wieszakach. Te leżące luzem, co prawda nie zachęcają do zakupu, ale naprawdę warto poświęcić chwilę na przeszukanie sterty ciuchów, by znaleźć coś ciekawego. Zazwyczaj takie ciuchy są tańsze od tych, które rozwieszone są na wieszakach i sprzedawane są na wagę. Jeśli o tym mowa, musimy wiedzieć, że każdy lumpeks ma swoje dni dostawy. Warto się zorientować, w jakich dniach jest nowy towar, bo wtedy mamy największy wybór i rzeczy nie są tak „poprzebierane”. W dniach dostawy ubrania mają wyższą cenę, z każdym kolejnym dniem cena maleje, ale trudniej jest też znaleźć coś fajnego. Doświadczone osoby, które ubierają się głównie w lumpeksach stoją często pod drzwiami sklepu jeszcze przed otwarciem. Rzeczy na wieszakach prezentują się podobnie jak w normalnej sieciówce, ładnie ułożone, zazwyczaj posegregowane na damskie i męskie zachęcają do zakupu. Trzeba jednak pamiętać, że zakupy w lumpeksie nieco się różnią od zakupów w galerii handlowej. Podobnie jak podczas wyprzedaży mogą się trafić felerne sztuki. Zanim zdecydujemy się na zakup, warto przepatrzeć dokładnie interesującą nas rzecz, czy nie ma dziury ani plamy. Niektóre lumpeksy nie posiadają terminala płatniczego, na to też należy zwrócić uwagę, zanim podejdziemy ze stertą naszych ubrań do kasy.
Niewątpliwie zakupy w lumpeksie są pewnego rodzaju przygodą, bo idąc po marynarkę, wyjść możemy ze spodniami znanej marki i torebką od najlepszego projektanta. A to wszystko kupione w bardzo niskiej cenie!

Redakcja ciuchy-wyprzedaz.pl