Perfumy na wiosnę

Po długich, ponurych zimowych miesiącach człowiek aż potrzebuje pozytywnego zastrzyku energii. Poniekąd zapewnia nam go coraz ładniejsza pogoda i słońce, którego na niebie jest coraz więcej. Przyroda zaczyna zachwycać milionami barw pączkujących i rozkwitających roślin, i inspirować każdą z nas do nowych działań. Szczególnie jednak od lat inspiruje producentów perfum. Od matki natury czerpią bowiem nie tylko pomysły, ale przede wszystkim i składniki.

Perfumy na wiosnę

Różne zapachy pasują do różnych okazji. Jedne sprawdzają się lepiej w zimie, inne w lecie czy na wiosnę. Można zatem podążać za nowymi trendami, wiernie trzymać się ulubionych perfum, lub zmieniać je w zależności od humoru i pory roku.
Jak zatem powinny pachnieć idealne perfumy na wiosnę? Nie zdziwi nikogo stwierdzenie, że każda kobieta powinna kierować się głównie własnymi preferencjami. Nie zaszkodzi jednak kilka podpowiedzi.
Dobieranie zapachu można zacząć od odrobimy teorii albo tak zwanej burzy mózgów. Wiosna oznacza lekkość, radość, nową energię do życia. Widać to w naturze, więc można przełożyć to na ciekawy zapach. Z zasady lekkie i delikatne są nuty kwiatowe, na przykład bez, który rozkwita w maju, fiołek czy magnolia. Jednoznacznie kojarzą się z wiosną, ponieważ fiołek z zasady pojawia się tuż po zniknięciu śniegu, natomiast magnolia kwitnie bardzo krótko, około trzech tygodni.

Perfumy oo zapachu kwiatów

Energii może skutecznie dodać zapach kwiatu pomarańczy. Perfum na bazie olejków kwiatowych istnieje ogromna ilość, dzięki czemu wiele zapachów pasuje młodym kobietom, a wiele dojrzałym.
Wiosna prócz delikatności i nadziei przywodzi na myśl również orzeźwienie. Aby poczuć się świeżo, warto sięgnąć po zapachy inspirowane owocami, zwłaszcza cytrusowymi. Najwięksi producenci perfum chętnie wybierają olejki truskawek, jabłek, wiśni, czereśni oraz mandarynek. Takie nuty zapachowe świetnie wprawiają w dobry nastrój i, ponownie, można się nimi otaczać bez względu na wiek.
Istnieją oczywiście mieszanki zapachów łączące nuty kwiatowe z owocowymi. One również doskonale oddają charakter tej najradośniejszej pory roku.
Nieco mniej adekwatne wydają się być perfumy orientalne, w których skład wchodzić mogą przyprawy, takie jak cynamon czy wanilia. Są to dość ciężkie, intensywne zapachy, które zarezerwować powinnyśmy na jesień oraz zimę, ewentualnie bardzo wystawne przyjęcia. Zapachy te najlepiej pasują kobietom dojrzałym, tajemniczym i eleganckim.
Wiosna natomiast ma w sobie znacznie więcej radosnego szaleństwa niż tajemniczości. Stąd też można wprowadzić owo szaleństwo do swojego życia nie tylko w postaci zapachu, ale połączyć przyjemne z pożytecznym i spróbować stworzyć własny niepowtarzalny zapach. Olejki eteryczne dostępne na przykład przez internet posiadają bardzo intensywne i trwałe zapachy. Zmieszanie kilku ulubionych może dać niesamowity efekt.
Wiedzę teoretyczną w tym zakresie najlepiej jest zamienić na praktykę i samej udać się na poszukiwanie wymarzonego wiosennego zapachu. Plus jest taki, że i rezultat, i same poszukiwania będą ogromną przyjemnością.

Redakcja ciuchy-wyprzedaz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *