Jak wybielić zęby

0
130

Piękny uśmiech jest we współczesnym świecie bardzo ważny. Uśmiechając się pokazujemy pozytywne nastawienie, dobra energię, radość życia i optymizm – cechy, które są u innych bardzo pożądane. Nie wszyscy niestety mogą poszczycić się naturalnym, białym kolorem zębów. Na ogół szkliwo jest kremowe, a nawet lekko żółtawe czy w odcieniach szarości. Sytuacji nie poprawia też palenie papierosów, picie mocnej kawy i herbaty czy czerwonego wina. Na szczęście istnieje bardzo dużo sposobów na to jak wybielić zęby.

Jak wybielić zęby – domowe sposoby

Domowe sposoby na pozbycie się szpecących przebarwień jest wykorzystanie aktywnego węgla drzewnego. Można go zakupić w aptekach w postaci pastylek. Tabletki z węglem należy rozgnieć na proszek (najlepiej od razu większą jego ilość i przechorowywać w zamkniętym pojemniku) i za pomocą niewielkiej ilości wody, zrobić gęstą papkę z takiej porcji proszku, jaka będzie wykorzystana na raz. Nakłada się ją potem na zęby i pozostawia na kilka minut by następnie miękką szczoteczką, delikatnie usunąć węgiel z zębów i dokładnie wypłukać usta. Sposób stosować można bezpiecznie raz w tygodniu. Starym sprawdzonym babcinym sposobem na wybielanie zębów było użycie papki z sody oczyszczonej i drobniutkiej soli, którą należało delikatnie pocierać zęby za pomocą miękkiej szmatki, uważając, aby nie trzeć po dziąsłach i ich nie uszkodzić. Innym pomysłem na to jak wybielić zęby w warunkach domowych jest używanie specjalnych wybielających past. Należy się przy tym wykazać cierpliwością i systematycznością. Zawierają one w składzie substancje aktywne, które na przestrzeni czasu usuwają przebarwienia. Pasty te są bardzo różne i można je odpowiednio dobrać do kondycji i stanu zębów, przyzębia i dziąseł. Jeżeli ktoś nadal zastanawia się jak wybielić zęby może zdecydować się na specjalne nakładki wybielające, których można używać w warunkach domowych. Zestawy z takimi nakładkami można nabyć w aptekach, drogeriach, a te bardziej specjalistyczne są dostępne w gabinetach stomatologicznych. Składają się ona zazwyczaj z plastikowych szyn w kształcie dziąseł i specjalnego żelu z substancją aktywną. Zakłada się je na noc na zęby. Podczas takiego wybielania należy unikać barwiących szkliwo zębów napojów i jedzenia. Domowe sposoby bywają skuteczne przy systematycznym i cierpliwym stosowaniu, ponieważ efekty są widoczne zazwyczaj po pewnym czasie.

Wybielanie w gabinecie

Osoby, którym zależy na szybszym i bardziej spektakularnym efekcie powinny udać się do gabinetu dentystycznego. Tam, wyszkoleni stomatolodzy i higieniści stomatologiczni, udzielą wyczerpujących informacji jak wybielić zęby w sposób profesjonalny. Nowoczesne sposoby stosowane przez dentystów wykorzystują najnowsze osiągnięcia nauki przy użyciu bardzo skomplikowanego sprzętu. Takie zabiegi, po zastosowaniu się pacjenta do odpowiednich, często bardzo szczegółowych zaleceń i wytycznych sprawią, że różnica w kolorze zębów przed i po zabiegu jest wręcz porażająca. Zdecydowana większość pacjentów może wkrótce po opuszczeniu gabinetu pochwalić się wręcz oszałamiającym niemal hollywoodzkim uśmiechem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here