Jak skutecznie pogorszyć wygląd twarzy?

Błędy w makijażu mogą znacząco pogorszyć jej wygląd. Jest to spowodowane przede wszystkim tym, że niestety źle dobrany makijaż to rzeczywiście gwarancja pomniejszenia oka, zmiana owalu twarzy na niekorzystny, a także postarzenie się. Czasami wystarcza zmiana, która jest z pozoru nieznacząca, aby poczuć się lepiej i znacznie poprawić wygląd. jest to bardzo ważne, bo większość kobiet maluje się codziennie i można tym poprawić nie tylko wygląd wizualny, ale także widocznie poprawić swój psychiczny komfort. Warto więc o to zadbać.

Jakie błędy w makijażu najczęściej popełniamy?

Wiele osób decyduje się na dobranie zbyt ciemnego podkładu, co jest pomysłem nietrafionym. Jest to mylne wrażenie opalenia skóry, które w rzeczywistości powoduje, że skóra wygląda na o wiele starszą niż jest w rzeczywistości. Lepiej więc dobrać podkład taki sam jak skóra na szyi lub nawet ton jaśniejszy. Wszystko bowiem jesteśmy w stanie skorygować bronzerem lub różem.Dzięki czemu skóra będzie prezentować się o wiele lepiej i nie będzie blada. warto o tym pamiętać.

Kolejną kwestią, którą zauważa się na co dzień i jest zaliczana do błędów w makijażu to czarna nieroztarta kredka. Ten zabieg sprawia bowiem, że będziemy borykać się ze zmniejszonym okiem, tylko, że mocniej podkreślonym. Wiele osób w ten sposób maluje się od zawsze i nie muszą one rezygnować absolutnie z czarnej kredki w makijażu. należy jednak dodać do tego krok i dokładnie rozetrzeć kredkę, a także porządnie wytuszować rzęsy. Będziemy mieli wtedy pewność, że wszystko zrobiliśmy jak należy.

Zbyt mocny kontur twarzy to także bardzo często spotykany błąd. W ten sposób widoczne kontury postarzą twarz nawet o kilka lat, co nie jest korzystne, więc starajmy się tego unikać. Zdecydowanie lepiej wybrać jaśniejszy produkt do konturowania, który nie będzie za mocny, a spełni swoje zadanie równie świetnie.

Inne błędy w makijażu

Kolejnym błędem w makijażu jest zbyt opadnięta kreska na górnej linii rzęs. W prawdzie kreska jest bardzo mocna i umiejętnie wykonana, może rzeczywiście nie tylko poprawić kształt oka, a także je powiększyć. Jednak źle wykonana kreska nie tylko zamknie oko wizualnie, ale także znacząco je zmniejszy. Należy więc skupić się na tym, aby kreska była przede wszystkim lekko wyciągnięta ku górze. Oko zyska wtedy kociego wyrazu, a do takiego kształtu właśnie dążymy. Ten najbardziej pożądany to bowiem kształt migdałka i do tego powinniśmy dążyć. Mało jest bowiem Pań, które mają takie oczy od razu.

Musimy pamiętać, aby makijażem dążyć do ideału, czyli twarzy owalnej i oczu w kształcie migdała. Kolory również powinny być nie za mocne, bo to postarza. Makijażu jednak jesteśmy w stanie się nauczyć, tylko potrzebujemy codziennej praktyki. W ten sposób, na pewno uda nam się osiągnąć dokładnie taki wygląd jaki chcemy. Jest to bardzo ważne, bo dzięki temu znacząco poprawimy swój wygląd, który odtąd będzie zdecydowanie młodszy i bardziej promienny. Przesada bowiem nie jest dobra w żadną stronę więc w makijażu nie jest inaczej. Duży wybór produktów nam to ułatwi.

Redakcja ciuchy-wyprzedaz.pl