Stylizacje – eleganckie plecaki

Skompletowanie spójnej garderoby nie jest wcale łatwe. Szczególnie jeśli chce się ograniczyć ilość posiadanych rzeczy. Z pewnością należy dokładnie to przemyśleć i określić najlepsze dla danej sylwetki kroje. Z tego powodu niezbędne jest rozpoczęcie od analizy figury. Na tej podstawie można ustalić dysproporcje, które występują w ciele oraz mocne i słabsze strony.

Właściwa stylizacja

Wszelkie niedoskonałości można bez problemu zatuszować ubraniami. Wystarczy odpowiednio je dopasować. Początkowo dla ułatwienia można mierzyć różnorodne rzeczy i oceniać jak się w nich wygląda. Jednak z czasem cały proces dobierania ciuchów będzie coraz łatwiejszy. Najważniejszą zasada jest dążenie do sylwetki klepsydry. Oznacza to, że szerokość ramion i bioder powinna być mniej więcej taka sama. W ten sposób całe ciało wydaje się bardziej symetryczne. Równocześnie niezbędne jest zaakcentowanie talii. W tym celu bardzo często wykorzystuje się dodatkowe paski, którymi można spiąć luźniejsze ciuchy. Dzięki temu niemal każdą rzecz można dopasować do swoich potrzeb. Przy naturalnie widocznym wcięciu w talii można zdecydować się na bardzo obcisłe fasony, które dodatkowo podkreślają sylwetkę. Jednak równocześnie należy zwrócić uwagę na to jak prezentują się biodra i ramiona. Nie powinny zbyt mocno różnić się szerokością. Można nieco powiększyć dół sylwetki zakładając rozkloszowane sukienki lub spódnice. Podobnie zadziałają baskinki oraz falbanki umieszczane w tym obszarze. W przypadku ramion istnieje jeszcze więcej możliwości. Tu jednak liczą się niewielkie detale. Idealna długość rękawa lub szerokość ramiączek jest bardzo indywidualną kwestią. Z tego powodu warto testować różne rozwiązania. Bardziej zabudowany dekolt również powiększy górną część sylwetki. Warto umiejętnie z tego korzystać i stopniowo uczyć się jakie fasony sprawdzają się najlepiej. Po znalezieniu idealnych krojów można zdecydować się na zakup nawet bardzo neutralnych krojów. Jednolite i pozbawione wzorów tkaniny są niezwykle uniwersalne. Mogą stanowić bazę wielu stylizacji. Wystarczy dopasować do nich odpowiednie dodatki.

Eleganckie plecaki

Akcesoria mogą zbudować cały klimat stroju. Eleganckie plecaki sprawdzą się jako uzupełnienie lekkich sukienek. Taki dodatek nada im nieco sportowego charakteru. Równocześnie sprawdzi się zakładany na co dzień do spodni. Mając neutralną garderobę można zdecydować się na bardziej efektywne i wzorzyste dodatki. Znacznie urozmaicą stylizację. Podobnie sprawdza się biżuteria. Nawet delikatne niewielkie kolczyki dodadzą elegancji i sprawią, że strój będzie wydawał się znacznie lepiej dopracowany. Można również zdecydować się na noszenie najbardziej modnych akcesoriów w danym sezonie. Jest to dobry sposób na przemycenie do swojej garderoby trendów. Równocześnie nie wiąże się to z dużymi wydatkami. Z tego powodu bez większych wyrzutów sumienia można regularnie wymieniać dodatki i zaopatrywać się w nowe nawet co kilka miesięcy. Dobrym pomysłem jest również wybranie wtedy bardzo wyrazistych kolorów. Na tle stonowanych ubrań będą ciekawym akcentem.

Redakcja ciuchy-wyprzedaz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *