Modne okulary przeciwsłoneczne

Każdej stylizacji można nadać szczególnego charakteru, jeżeli doda się okulary przeciwsłonecznie. Poza walorami estetycznymi są bardzo użytecznym dodatkiem, który ochrania wzrok przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Oczywiście tylko wtedy, gdy są dobrej jakości i posiadają filtry. Właśnie ta warstwa może uchronić wnętrze oka przed powstaniem czerniaka, ponieważ działa jak kosmetyk do opalania. Ponadto okulary przeciwsłoneczne mogą działać długofalowo jak dobry krem pod oczy. Udowodniono, że sprzyjają mniejszemu powstawaniu kurzych łapek i zmarszczek mimicznych. Oczywiście ten efekt będzie zauważalny dopiero po kilkudziesięciu latach, jednak warto zakładać okulary wtedy, gdy jest taka możliwość. W końcu dodatkowo poprawiają one widzenie w słoneczny dzień, gdy światło wręcz oślepia.

Modne okulary przeciwsłoneczne

Dzisiaj mamy do wyboru bardzo wiele wariantów dopasowanych do podstawowych kształtów twarzy i karnacji. Można wybierać zarówno w wersji metalowej, jak i plastikowej. Niektórzy chcą nawet nosić okulary wykonane z drewnianymi elementami, które nawiązują nieco do stylu minimalistycznego. Modne okulary przeciwsłoneczne to przede wszystkim takie, w których dobrze się czujemy. Powinny być dopasowane do nasady nosa oraz kości jarzmowych, by nawet wielogodzinne noszenie nie powodowało znacznego zmęczenia skóry twarzy. W tym sezonie jak zawsze można wybierać w wielu ciekawych projektach. Szczególnie ciekawym rozwiązaniem są ogromne okulary z minimalistycznymi oprawkami, które na swój sposób przypominają przyłbicę. Specjaliści porównują je do tarcz. Wykonane z kolorowego plastiku są stosunkowo lekkie, ale na pewno nie nadają się dla każdego. Z powodu ich dużej widoczności będą rzucać się w oczy, więc osoby ceniące dyskrecję i minimalizm mogą być nieco przytłoczone tym wariantem. Za to ludzie kochający modę i szaleństwo w stylizacjach z pewnością będą się w nich czuć doskonale. Niezwykle modne są aviatory. Pewne detale mogą się zmieniać, jednak pilotki będą zawsze stylowe i pożądane. Poza nimi można też spotkać okulary nawiązujące do lat sześćdziesiątych, gdy królowały duże szkła w plastikowych oprawkach o nieco futurystycznym kształcie. Geometria nawet teraz jest modna. Niestety tutaj również mamy do czynienia z bardzo wyrazistym dodatkiem, który z pewnością będzie tworzyć całą stylizację. Z pewnością tego typu okulary zostaną pokochane przez młode pokolenie, jednak starsze może mieć opory przed ich założeniem.

Zatem co mają zrobić osoby nielubiące bardzo charakterystycznych dodatków?

Świetnym rozwiązaniem są okulary tzw. bezramkowe. Schowana za soczewką oprawka jest niemalże niewidoczna, więc są to dość nowoczesne okulary. Dodatkowo nie rzucają się w oczy i pasują do wszystkich stylizacji. Główną ozdobą jest kolor i kształt soczewek, które oczywiście można dobrać do swojego typu urody oraz preferencji. Poza tym nadal można sięgnąć po klasyczne modele, które nigdy nie wyjdą z mody. Przykładem może być Wayfarer firmy Ray Ban, która jako pierwsza wprowadziła tego typu kształt oprawek.

Redakcja ciuchy-wyprzedaz.pl