Jak mądrze kupować ubrania i nie oszaleć

0
143

Czasami wyprzedaże i promocje niekoniecznie wpływają na nas dobrze, ponieważ w tym momencie nie myślimy za bardzo nad tym co kupujemy, ponieważ liczy się niska cena.

O czym warto wiedzieć i jak mądrze kupować ubrania?

Po pierwsze warto wybierać pasujące do naszej sylwetki. Obcisłe sukienki, które przedstawiają się idealnie na manekinach czy modelkach niekoniecznie będą przecież odpowiednie dla każdej dziewczyny. Tak samo będzie w przypadku krojów oversize’owych – mogą one wyglądać korzystnie i modnie, ale mogą w stanie odebrać najlepsze walory sylwetki i wyglądu. Warto zastanowić się też nad wyborem ubrań pod względem naszego wzrostu. Niektóre modele sukienek, spodni, czy okryć wierzchnich nie powinny skracać filigranowych kobiet, ani też przesadnie podkreślać wzrost u wyższych kobiet. Kierujmy się głównie atrakcyjnością, a jednocześnie komfortem. Dobierajmy także uniwersalne zestawy. Bardzo ważna uwaga: ubrania w naszej szafie nie tylko muszą pasować do naszej sylwetki, ale i muszą spełniać nasze oczekiwania w kwestii praktyczności ich wykorzystania. W przypadku naszej pracy, która wymaga konkretnego dress code’u, warto wybrać stroje, które faktycznie do niej pasują. Fantazyjna sukienka przykuwająca uwagę na wyprzedaży nie zawsze musi nam się przydać, nawet jeśli cena nas bardzo kusi. Warto zagospodarować się w ubrania, które będą uniwersalne i ponadczasowe i okażą się ratunkiem w sytuacjach, kiedy na szybko musimy wymyślić outfit na uroczystą okazję. Wystarczy chociażby „mała czarna” – sukienka, którą założyć można i na elegancką kolację, i na randkę czy też imprezę w klubie. Kolejną kwestią jest właściwe i rozsądne kompletowanie szafy. Nie warto podejmować decyzji zbyt pochopnie, nawet jeśli dana rzecz nieziemsko nam się podoba.

Dobór ubrań

Ubrania bardzo łatwo jest kompletować, dobierając je już do tego, co posiadamy. Będąc w przymierzalni i zastanawiając się nad wyborem i kupnem sukienki czy bluzki, najpierw zastanówmy się do czego będzie pasować, czy do butów, czy do żakietu czy do biżuterii, którą posiadamy w domu. Dzięki temu unikniemy pomyłek zakupowych i tzw ,garażowania szafy. Taki plan pomoże nam w zbędnych wydatkach. Na koniec została nam kolorystyka. Kolor jest podstawą zarówno codziennej stylizacji, jak i służbowej. Warto opierać się na aktualnych trendach, jednak dość istotne jest to, aby pasowała do naszej urody, włosów, wzrostu i karnacji. Bardzo duże znaczenie mają wzory i printy czy to na koszulkach, czy sukienkach – mogą one pogrubiać albo jeszcze bardziej skracać. Nie kierujmy się ślepo tylko tym, co przynosi moda na dany sezon. Decydujmy się na to, co pokazuje nasze piękno oraz atuty. Tutaj ogromne znaczenie mają też ubrania, które posiadamy w szafie. Kolorystyka nowych rzeczy powinna adekwatnie pasować do innych ubrań z naszej garderoby, przez co znowu nie będzie gromadzenia ciuchów. Stawiajmy na uniwersalizm, odcienie, które nigdy nie wyjdą z mody: czerń, granat, beż, brązy, no i oczywista biel zagwarantują elegancję w każdej sytuacji i o każdej porze roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here