Jak dbać o sukienki i spódnice?

Obecne w szafie sukienki spódnice wymagają odpowiedniego traktowania. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie sprawić, że zachowają one doskonały wygląd na wiele lat. Nie jest to wcale proces skomplikowany, natomiast warto pamiętać o kilku prostych zasadach, których należy trzymać się zarówno podczas prania odzieży, jak i jej przechowywania. O czym dokładnie mowa? 

Sukienki i spódnice – modny element codziennej garderoby

Na wstępie warto wyjaśnić, dlaczego sukienki i spódnice tak często występują w naszych codziennych stylizacjach. Przede wszystkim dostępnych jest tak wiele fasonów, że każda kobieta może znaleźć taki element garderoby, który będzie dopasowany do jej potrzeb. Sukienki spódnice występują też w wielu kolorach czy printach, dzięki czemu możemy stworzyć z ich udziałem naprawdę świetnie prezentujące się stylizacje. 

To, o czym warto jednak pamiętać, to zwracanie uwagi na materiały, z których szyte są ubrania. Dobrze, aby nosząc daną odzież nie narażać się na nadmierne pocenie. Lepiej zrezygnować między innymi z poliestru lub upewnić się, że jest on tylko dodatkiem. 

Jak najlepiej dbać o sukienki i spódnice?

Tutaj pojawia się jednak ważna kwestia dotycząca tego, jak dbać o sukienki spódnice, które nosimy na co dzień. Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że istotne jest nie tylko to, jak pierzemy nasze ubrania, ale również to, jak je przechowujemy. Najczęstszy wybór to oczywiście wieszanie spódnic i sukienek na wieszakach. Czy w tej kwestii istnieją jednak pewne zalecenia? Jak najbardziej! 

Jeżeli nie chcemy, aby sukienki odkształcały się w ramionach, powinniśmy postawić na szersze wieszaki, jak te, które wykorzystuje się do przechowywania grubszego, zimowego odzienia. Dostosujemy również wysokość drążka. Nasze ubrania powinny swobodnie zwisać, a nie opierać się o dolną półkę czy zahaczać o inne przedmioty, które również przechowujemy w szafie. W przypadku spódnic możemy zastosować specjalne wieszaki ze spinaczami, które pozwolą nam uchwycić górną część materiału, tę na wysokości pasa. Inną alternatywą jest przewieszanie spódnic przez dolną belkę wieszaka, jednak warto pamiętać, że ten sposób sprawia, że ubrania zajmują w szafie nieco więcej miejsca. 

Jak prać sukienki i spódnice?

Kolejną kwestią jest prawidłowe pranie ubrań. Nie ma tutaj jednej zasady co do wyboru temperatury lub sposobu czyszczenia. Ważne jest dobieranie konkretnych parametrów do poszczególnych elementów garderoby. Na przykład niektóre materiały bez problemu możemy prać w pralce. Zawsze sprawdzajmy jednak metki, bo to właśnie tam producent umieszcza najważniejsze zalecenia. 

Są też i takie materiały, które musimy prać ręcznie lub w pralce, ale tylko w momencie, jeżeli posiada ona odpowiedni program dopasowany do delikatnych materiałów. Jeżeli chodzi natomiast o suszenie, to niektóre sukienki, a zwłaszcza spódnice będziemy musieli rozłożyć na płasko, ponieważ w ten sposób nie dojdzie do ich odkształceń. Starajmy się również nie narażać naszych ubrań na zbyt częste pranie, które może powodować wypłukiwanie koloru czy kurczenie materiału. 

Redakcja ciuchy-wyprzedaz.pl